Isotonic 2kg letní ovoce Zobrazit větší

Isotonic 2kg letní ovoce

Nový produkt

799,00 Kč

Přidat na seznam přání

Více informací

Isotonic
 
Ultimativní energy drink s vyváženým obsahem energie, aditivem důležitých minerálů (Na, K) v alkalizujících citrátových formách (stabilizace pH) a komplexní směsí minerálů z čištěné mořské soli, určené pro aktivní a profesionální sportovce. Produkt je zaměřený na maximální hydrataci a dodání energie v podmínkách kdy dochází k vysokým ztrátám tekutin během fyzického výkonu = vysoká teplota prostředí. Isotonic vychází ze stejné filozofie jako EnergySource, rozdíl je pouze v procentuálním zastoupení sacharidů a minerálů. Isotonic obsahuje 4 % až 6 % sacharidů v hotovém nápoji, EnergySource obsahuje 7 % až 10 % sacharidů. Isotonic naopak obsahuje vyšší podíl elektrolytů oproti EnergySource. Isotonic je v doporučeném ředění přesně na hranici mezi hypotonickým a isotonickým iontovým nápojem (250 mMol), EnergySource je čistě isotonickým nápojem (300 mMol).
 
Co je Isotonic?
 • ULTIMATIVNÍ ENERGY DRINK S MINERÁLY bez obsahu umělých sladidel a barviv
 • Isotonicko/hypotonický nápoj (6 % sacharidů v doporučeném ředění)
 • Produkt je sestaven speciálně pro vysokou teplotu prostředí, kdy dochází k vysokým ztrátám tekutin
 • Vynikající využitelnost + lehká a osvěžující chuť
 • Prověřeno na nejtěžších světových závodech s více než 10ti letou tradicí
 • Optimalizovaná forma nezávisle testovaných a prověřených sacharidů s unikátními vlastnostmi, formulovaná pro elitní a aktivní sportovce
 • Optimalizovaný poměr 2:1 = základ tvoří speciální forma maltodextrinu s obsahem čistých glukopolymerů standardizované délky řetězce a fruktóza v optimalizovaném poměru  2:1, více informací zde
 • Až o 50 % více energie = poměr 2:1 je nezávisle vědecky testován (Německo, Velká Británie) a ve srovnání se standardními energetickými nápoji, kde výrobci doporučují maximální konzumaci 60 g sacharidů v časové periodě jedné hodiny, umožňuje daný poměr konzumaci až 90 g sacharidů, což je o 50 % více energie v jednotce času!
 • Stručný výsledek testů = až o 25 % delší ujetá vzdálenost při stejném výkonu, 15% nárůst síly a dynamiky, 5 min a 45 vteřin rychlejší čas při testu na 40 mil, více informací zde
 • Důležité minerály jsou v citrátových formách (stabilizace pH)
 • Vhodné pro vegany i vegetariány
 
Zaměření produktu
 • Zdroj efektivní energie během fyzického výkonu - zdroj okamžitě využitelné energie a elektrolytů. Produkt je zaměřený na maximální hydrataci a dodání energie v podmínkách kdy dochází k vysokým ztrátám tekutin během fyzického výkonu = vysoká teplota prostředí.
Optimalizovaný poměr 2:1 (glukózové polymery : fruktóza) = to nejlepší pro fyzicky aktivní jedince
 
Vynikající stravitelnosti a využitelnosti je dosaženo optimalizovaným poměrem jednotlivých složek tak, jak je to pro fyzicky zatěžovaný organizmus přirozené.  Poměr glukózových polymerů (maltodextrin) a fruktózy je optimalizován na  2:1, což odpovídá nejen nejnovějším vědeckým poznatkům, ale i přirozenému systému transportu jednoduchých cukrů přes stěnu tenkého střeva a jejich odbourávání během výkonu.
 
Pro vstřebávání cukrů v tenkém střevě existují dva základní oddělené transportní systémy, pro glukózu je to transportní systém GLU2, který dokáže vstřebat až 60 g glukózy za hodinu, pro fruktózu (ovocný cukr) je to transportní systém GLU5, který dokáže vstřebat až 30 g fruktózy za hodinu. Glukóza a fruktóza jsou tedy základní dva přirozené zdroje energie pro fyzicky aktivní organizmus. Právě z tohoto důvodu je optimalizován poměr dvou hlavních složek na 2:1 = 60 g glukózy : 30 g fruktózy.  EnergySource tak umožňuje konzumaci až 90 g sacharidů během jedné hodiny.
 
V případě dávkování EnergySource 2-3 dny před výkonem (sacharidová superkompenzace) tak slouží obsažená glukóza k obnově zásob svalového glykogenu a fruktóza k obnově rezervního glykogenu v játrech (až 1/3 zásob). Játra slouží jako rezervní zásobárna energie/glykogenu pro jednotlivé svaly. V případě dávkování EnergySource během výkonu slouží glukóza i fruktóza  jako externí zdroj energie přímo pro pracující svaly. Energie je uvolňována prostřednictvím tzv. glykolýzy, kdy je glukóza štěpena přes fruktózu (nebo fruktóza přímo) až na pyruvát za vzniku buněčné energie ATP.
 
EnergySource tak umožňuje přijmout oproti standardním mass-marketingovým produktům dostupným na trhu  až o 50 % více energie. Důvodem je fakt, že tyto běžné produkty obsahují obvykle jako základ pouze glukózu a její polymery, což umožňuje vstřebat pouze 60 g za hodinu a dochází tak zahlcení organizmu. Případně obsahují jako hlavní složku sacharózu, která obsahuje glukózu a fruktózu v neoptimálním poměru 1:1, což není vzhledem k výše uvedeným faktům systému vstřebávání ideální.
 
UPOZORNĚNÍ: Výše zmíněné principy platí pouze pro sportovce a fyzicky aktivní jedince, pro které jsou glukóza a ovocný cukr (fruktóza) přirozeným zdrojem energie, bez nežádoucích vedlejších účinků.
 
Citrátové formy minerálů = pH+
 
Isotonic obsahuje sodík a draslík vázaný chelátovou vazbou ve formě citrátu. Kromě toho, že je forma citrátu vhodným transportérem obou minerálů, podílí se také na stabilizaci pH. Je známo, že překyselení organizmu způsobené vysokou zátěží (kyselina mléčná), je jedním z faktorů snižujících výkonnost a následnou regeneraci.
 
 
Balení: 2 kg
 
 
Dávkování: Smíchejte 50 g (přibližně 1 a 2/3 odměrky) se 750 ml vody. Popíjejte během výkonu, v množství 250 ml během každých 20 minut. Produkt je zaměřený na maximální hydrataci a dodání energie v podmínkách kdy dochází vysokým ztrátám tekutin během fyzického výkonu = vysoká teplota prostředí.
 
Pozn. při rozpuštění ve vodě se charakteristikou jedná o hypotonicko/isotonický nápoj (osmolalita).
 
Podrobné informace pro jednotlivé sportovní disciplíny, naleznete v našich výživových plánech.
 
Upozornění: Dodržujte doporučené dávkování, abyste se vyvarovali žaludečně-střevním potížím! Přijímejte dostatek tekutin! Není náhrada stravy. Skladujte v chladu a suchu, mimo dosah dětí.
 

 
Výživové údaje příchuť letní ovoce:
 
 
 100 ml
 50 g
 1564 kJ/ 368 kcal
 782 kJ / 184 kcal
 0 g
 0 g
 0 g
 0 g
 92 g
 46 g
 44 g
 22 g
 0 g
 0 g
 1,9 g
 0,95 g
 760 mg
 380 mg
*50 g odpovídá jedné dávce. Balení obsahuje 40 dávek.
 
 
Složení letní ovoce: Maltodextrin, fruktóza 30 %, sacharóza, aroma (černý rybíz, malina, jahoda, ostružina, borůvka), regulátor kyselosti (citronan sodný, citronan draselný), kyselina (kyselina citrónová, kyselina jablečná), mořská sůl 0,45 % (zdroj elektrolytů).
 

 
Energetický nápoj s elektrolyty v prášku.

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Isotonic 2kg letní ovoce

Isotonic 2kg letní ovoce